Witamy na stronie Zespołu Szkół w Skorzewie

11 października 2020 20:56 | Aktualności

Akcja" Sprzątamy naszą okolice"

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” – tak brzmi hasło akcji sprzątania naszej okolicy . Samorząd szkolny wraz z pomocą Pana sołtysa zorganizował akcję sprzątania Skorzewa. Uczniowie otrzymali plastikowe worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki po czym wraz z nauczycielem i sołtysem naszej wsi wyruszyli na „wielkie sprzątanie”.  Sprzątali teren wokół szkoły oraz wyznaczone wcześniej tereny w Skorzewie. W workach znalazły się butelki plastikowe      i szklane, słoiki, puszki, papiery, rozmaite szmaty, a nawet ku zdumieniu dzieci części garderoby. Zebraliśmy ogromne ilości śmieci, które zgromadzone w  workach czekały na wywózkę.  Celem tej akcji  było nie tylko porządkowanie najbliższej okolicy, ale także promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na otoczenie.

Zdjęcia: