Witamy na stronie Zespołu Szkół w Skorzewie

10 października 2020 20:57 | Aktualności

Wycieczka do Sikorzyna

8  października 2020 r.  uczniowie klasy III wybrali się na całodniową, pieszą wycieczkę do Sikorzyna.                                                                          Sikorzyno to gniazdo rodowe Wybickich, rodu z którego pochodził generał Józef Wybicki, autor słów polskiego hymnu. To dworek wzniesiony w XVIII wieku.Uczniowie mieli możliwość zobaczenia oryginalnych mebli i sprzętów z końca XIX wieku. Usłyszeli również historię dziejów dworku i jego mieszkańców. Szczególną atrakcją  były zabawy w  labiryncie roślinnym, znajdującym się w parku nieopodal dworku.                                                                    Kolejnym urozmaiceniem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.  Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Ulenberg za  przygotowanie gościny. Podziękowania należą się Rodzicom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie powrotu do szkoły                                                                           . Pogoda, kondycja i humory dopisały,  a to przecież najważniejsze.

Zdjęcia: