Witamy na stronie Zespołu Szkół w Skorzewie

04 października 2020 18:53 | Aktualności

Projekt Uniny "Erasmus Plus"

Publiczne Przedszkole w Skorzewie w ramach programu Unijnego Erasmus Plus, Akcja K1- Mobilność Szkolnej Kadry w okresie od listopada 2020 r do listopada 2022 r. będzie realizować program autorski pt. ,,Wykwalifikowany nauczyciel gwarancją sukcesu edukacyjnego swoich wychowanków”. Dofinansowanie w ramach projektu wynosi

20180 (EUR).

Jednym z głównych założeń tego projektu jest doskonalenie umiejętności językowych, poznawanie nowych narzędzi i metod nauczania, zwiększenie kompetencji zawodowych pracowników, zwiększenie mobilności zawodowej oraz nadanie naszej placówce europejskiego wymiaru. W projekcje weźmie udział pięciu nauczycieli. Każdy z nich będzie uczestniczył w dwóch mobilnościach. Troje nauczycieli skorzysta z oferty kursu językowego oraz metodycznego, natomiast dwoje nauczycieli weźmie udział w kursach metodyczno-językowym oraz kursie metodycznym.

z dziećmi. Używanie języka obcego w codziennych sytuacjach zwiększy natomiast kompetencje językowe dzieci i da im naturalną możliwość podstawowej komunikacji w języku angielskim. Wprowadzenie innowacyjnych metod pracy z dziećmi pozwoli także na stworzenie ciekawej oferty edukacyjnej oraz na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Strona programu: http://erasmusplus.org.pl/